KOSGEB İŞ PLANI HAZIRLAMA

KÜÇÜK VE ORTA ÖLÇEKLİ İŞLETMELERİ GELİŞTİRME VE DESTEKLEME İDARESİ BAŞKANLIĞI (KOSGEB) tarafından Ekonomik kalkınma ve istihdam sorunlarının çözümünün temel faktörü olan girişimciliğin desteklenmesi, yaygınlaştırılması ve başarılı işletmelerin kurulmasını sağlamak için yeni girişimcileri girişimcilik eğitimi ücretsiz almalarını sağlayarak girişimcilik eğitimiyle desteklemektedir.

KOSGEB uygulamalı girişimcilik eğitimine katılan girişimci adayları KOSGEB girişimcilik desteğinden faydalanmak için girişimcilik eğitimi bitiş tarihinden sonra yeni bir iş kurmaları gerekmektedir. KOSGEB uygulamalı girişimcilik eğitimine katılarak belge alan girişimciler tarafından yeni kurulan işletmeler için KOSGEB finansal olarak yeni girişimci iş planı hazırlayan girişimciler desteklemektedir. KOSGEB yeni girişimci iş planı hazırlayan ve KOSGEB yeni girişimci iş planı kabul edilen KOSGEB iş planları kuruluş dönemi desteğinden faydalanmaktadır.

Kabul edilen KOSGEB iş planı çerçevesinde yeni girişimciler kuruluş dönemi makine, teçhizat ve ofis donanım desteği verilmektedir. Kabul edilen KOSGEB iş planı çerçevesinde iş planında talep ettikleri işletme giderleri desteği kapsamında aylık olarak KOSGEB girişici desteğinden faydalanmaktadırlar 26.07 2011 tarihinden beri Uygulanan girişimcilik eğitimine katılarak yeni iş kuran ve kosgeb girişimci iş planı hazırlayan yeni girişimci desteği destek miktarı değişmiştir.

Netkalite Danışmanlık Ltd.şti olarak yeni girişimcilere iş kurma sürecinde danışmanlık hizmeti vermektedir. İş kurma sürecinde önemli bir aşama olan iş planı hazırlama döneminde KOSGEB girişimcilik proğramı uygulama usul ve esasları çerçevesinde KOSGEB yeni girişimci iş planı hazırlamaları konusunda danışmanlık hizmeti vermektedir. Şu ana kadar 1000 den fazla girişimciye KOSGEB girişimcilik proğramı uygulama usul ve esasları çerçevesinde eğitim veren Eğitmenimiz bu konunda denetim ve kontrol hizmeti vermektedir.